„Weekend na 102″ (jeśli masz wolne dwa dni w tygodniu też można)

Jesteśmy gospodarzami dwóch schronisk PTTK Odrodzenie i Na Hali Srzenickiej ,

oddalonych od siebie ok. 4 godzin, przy najbardziej widokowym,  głównym szlaku czerwonym biegnącym wzdłuż granicy polsko – czeskiej.

Turysto proponujemy Ci pakiety dwu dniowe , które możesz rozpocząć w Karpaczu w piątek i zakończyć w  Szklarskiej Porębie lub odwrotnie początek w Szklarskiej Porębie , a kończysz po zdobyciu Śnieżki  w Karpaczu . Koszt  takiego wypadu  dwa noclegi każde w innym schronisku śniadanie i obiadokolacja ( jajecznica ,zupka , spaghetti lub  bigos za 102 zł na  ” 102 „ J

Oto nasze propozycje :

Zaczynasz w piątek Karpacz Świątynia Wang , szlakiem niebieskim do Polany dalej szlakiem żółtym na Słonecznik , tu głównym szlakiem czerwonym do Odrodzenia czas przejścia z Karpacza ok. 3, 5 godziny , można też od Pielgrzymów szlakiem zielonym nad Reglami czas przejścia podobny .

Dla tych co już czerwony szlak się „ opatrzył” wersja czeską stroną od Wangu , niebieski szlak do Równi pod Śnieżką  dalej żółtym do Lucni Bouda i niebieskim wzdłuż kaskad Bialej Laby do czeskiej boudy U Bielu Laby ,warto mieć 50 koron na piwko czeskie. Dalej żółtym szlakiem do Spindlerovej Boudy , a to już 300 metrów do Odrodzenia, tu czeka obiadokolacja i pierwszy nocleg.

Dzień drugi :  śniadanie , ruszasz na szlak czerwony przez Śnieżne Kotły Szrenicę na Halę Szrenicką lub wersja druga szlakiem zielonym nad Reglami przez schronisko pod Labskim Szczytem na Halę Szrenicką , czas przejścia ok. 4 godzin . Obiadokolacja , nocleg na Hali

Trzeci dzień : śniadanie  , szlakiem czerwonym przez wodospad Kamieńczyk do Szklarskiej Poręby i niestety do domu .

Wersja odwrotna : zaczynasz w Szklarskiej Porębie czerwonym szlakiem przez Kamieńczyk na Halę Szrenicką ok. 3,5 godziny , obiadokolacja i nocleg

Dzień drugi : śniadanie i szlakiem czerwonym przez Szrenicę i Śnieżne Kotły do Odrodzenia ok. 4 godzin

Lub czeską stroną od Mokrej Przełęczy ( żółty szlak ) dalej szlakiem zielonym do źródeł Laby ( Promen Laby ) ŁABSKI WODOSPAD i tu możesz dalej czeską stroną dalej zielonym lub wrócić na szlak czerwony przy Śnieżnych Kotłach i czerwonym do Odrodzenia , obiadokolacja i nocleg.

Dzień trzeci : śniadanie , szlakiem czerwonym na Słonecznik , Dom Śląski na Śnieżkę lub czeską stroną opisaną wcześniej ( doliną Bialej Laby ) do Lucni Boudy i też na Śnieżkę .

Powrót do Karpacza i do domu

To są nasze sugestie z noclegami w naszych schroniskach , ale nasze  mapki pomogą Ci zmodyfikować trasy .

Do zobaczenia !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *